Įsigykite Furosemid internetu
Vandens susilaikymas gali būti labai nemalonus ir apsunkinti jūsų gyvenimą. Yra daugybė ligų, dėl kurių organizmas gali kaupti skysčius ir nebegalėti jų pašalinti. Per didelį skysčių kiekį organizme gali paskatinti tokios ligos kaip širdies nepakankamumas, edema ar inkstų ligos.
Kas yra furosemidas?
Furosemidas yra diuretikas. Jis gali suteikti palengvėjimą, todėl dažnai vartojamas siekiant padėti organizmui pašalinti skysčių perteklių. Taip skysčiai ir druskos pasišalina greičiau. Aktyvioji medžiaga furosemidas užtikrina, kad organizmas pašalintų daugiau skysčių ir druskų.
Prieš nuspręsdami vartoti furosemidą, pasitarę su gydytoju, turėtumėte tiksliai žinoti, kaip jis vartojamas. Viską, kas svarbu apie furosemidą, rasite šiame straipsnyje.
Kam vartojamas furosemidas?
Furosemidas pirmiausia vartojamas vandens susilaikymui ir skysčių pertekliui organizme gydyti. Furosemidas dažniausiai vartojamas sergant edema, širdies nepakankamumu ir inkstų ligomis, nes dėl jų įvairiose kūno vietose kaupiasi skysčiai, sukeliantys papildomą diskomfortą.
Tai gali būti:
- dusulys
- svorio padidėjimas
- patinusios pėdos, kulkšnys bei kojos.
Tačiau furosemidas taip pat vartojamas kaip hipertenzinis vaistas. Taip yra todėl, kad sumažėjus skysčių kiekiui organizme, sumažėja ir kraujospūdis, o tai savo ruožtu veikia kraujagysles ir širdį.
Kaip vartojamas furosemidas?
Furosemidas visada vartojamas pasitarus su Jus gydančiu gydytoju. Tai plėvele dengtos tabletės, kurias reikia užgerti stikline vandens. Paprastai yra 2 skirtingi rekomenduojami vaisto vartojimo būdai.
ryte:
Jei siekiama sumažinti bendrą vandens susilaikymą ir pašalinti edemą, rekomenduojama vartoti prieš pusryčius. Tokiu atveju furosemidą reikia išgerti likus mažiausiai pusvalandžiui iki pusryčių, užsigeriant stikline vandens. Tai leis organizmui pašalinti skysčių perteklių dienos eigoje.
Po pietų:
Jeigu dėl vandens susilaikymo Jums sunku kvėpuoti, ypač naktį, tuomet furosemido rekomenduojama išgerti ne vėliau kaip 15.00 val. Tai leidžia organizmui atsikratyti vandens pertekliaus iki miego.
Nerekomenduojama furosemido vartoti po 17.00 h, tokiu atveju organizmas vandenį pašalintų naktį ir tada sutrumpėtų ramaus miego laikas.
Furosemido dozavimas
Furosemido dozių būna įvairių, kokią dozę Jums vartoti optimalu, nustatys Jus gydantis gydytojas. Bendroji rekomenduojama furosemido dozė suaugusiesiems yra tokia:
- Pradinė dozė paprastai būna 20- 80 mg furosemido, priklausomai nuo simptomų sunkumo.
- Paros dozė paprastai vartojama vieną kartą per parą arba kelis kartus per parą.
Tikslią dozę ir vartojimą nurodo pacientą gydantis gydytojas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad vaikams taikomos dozės yra skirtingos. Bet kuriuo atveju, prieš pradėdami vartoti furosemidą, turite atidžiai pasitarti su gydytoju ir atidžiai perskaityti pakuotės lapelį.
Kokį šalutinį poveikį gali sukelti furosemidas?
Furosemidas gali sukelti šalutinį poveikį, kuris būna nemalonus. Dažniausiai šalutinis poveikis pasireiškia furosemido vartojimo pradžioje, o vėliau išnyksta. Jei šalutinis poveikis išlieka, būtinai aptarkite tai su Jus gydančiu gydytoju ir dar kartą atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį.
Diuretiko furosemido šalutinis poveikis:
- Mieguistumas
- Padidėjęs troškulys
- Burnos džiūvimas
- Galvos skausmas
Kada furosemido vartoti negalima?
Ne visi toleruoja diuretiką furosemidą, kuris vartojamas vandens susilaikymui mažinti. Tačiau visų pirma reikia atsižvelgti į sąveiką su kitais vaistais, kurią visada reikia aptarti su pacientą gydančiu gydytoju. Be to, furosemido vartoti negalima, jeigu Jums taikomi toliau išvardyti dalykai:
- Esate alergiškas furosemidui arba bet kuriai kitai sudedamajai medžiagai.
- Sergate sunkia kepenų liga.
- Jums trūksta kalio arba natrio.
- Jūsų organizme yra nepakankamas kraujo tūris.
- Jūsų inkstai negamina pakankamai šlapimo, sergate anurija.
- Jūs vis dar maitinate krūtimi.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nėštumo metu furosemidą galima vartoti tik atidžiai pasitarus su gydytoju. Furosemido vartoti žindymo laikotarpiu negalima.
Taip pat patariama atsargiai elgtis vartojant alkoholį, nes alkoholis gali sustiprinti šalutinį poveikį.
Jeigu pasireiškia toks šalutinis poveikis kaip mieguistumas, negalima aktyviai dalyvauti eisme. Bet kuriuo atveju, prieš aktyviai dalyvaudami kelių eisme, turėtumėte įsitikinti, kad furozemido vartojimas jums įtakos neturi.
Ar galima įsigyti furosemido be recepto?
Furosemidas yra vaistas, kurį galima įsigyti vaistinėse tik su receptu. Aptarkite vartojimą su savo gydytoju, tokiu būdu su gydytoju galėsite nustatyti ir tikslų vartojimą bei dozę.